Dzień Edukacji Narodowej – w czasach pandemii
Opublikowane przez Marta Kwiatkowska w dniu 2020 10 14
Październik to z całą pewnością miesiąc nauczycieli i wszystkich osób związanych ze szkołą – 14 października obchodzimy bowiem Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku jest to dość szczególny czas. Warunki epidemiologiczne uniemożliwiły zorganizowanie tradycyjnych obchodów tego święta. Nie znaczy to jednak, że zapomnieliśmy o tak ważnym dniu. Wystarczyło tylko dostosować formę świętowania do obecnych warunków, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. Z pomocą przyszedł szkolny radiowęzeł i doskonała organizacja. Uczniowie naszej szkoły przygotowali audycję poświęconą nauczycielom oraz uczniom klas pierwszych, którzy w tym dniu złożyli ślubowanie. Była to też okazja do wspomnienia o niezwykłej rocznicy – nasza szkoła w tym roku obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia. Tradycja szkoły zobowiązuje do właściwych postaw i godnego reprezentowania ZST-I. O czym starsi koledzy przypomnieli uczniom klas pierwszych.


Pan Dyrektor Sylwester Pałka złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a dla uczniów klas pierwszych miał słodką niespodziankę.

Na wysokości zadania stanął też Samorząd Szkolny, który przygotował specjalne życzenia dla każdego nauczyciela.

Tego dnia naszą szkołę odwiedził też pan Starosta Jerzy Kolarz oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Bielawska, którzy złożyli na ręce pana dyrektora życzenia i słowa uznania za codzienną pracę, która przekłada się na bardzo dobre wyniki, jakie uczniowie szkoły uzyskują podczas matur i egzaminów zawodowych. Dzień Edukacji Narodowej stał się więc okazją do uhonorowania pracy nauczycieli. Na szczególne wyróżnienie zasłużył pan Grzegorz Wach, który otrzymał z rąk pana Jerzego Kolarza Nagrodę Starosty Buskiego za działalność dydaktyczno-wychowawczą. Swe nagrody wręczył również pan Dyrektor Sylwester Pałka. Nagrody Dyrektora Szkoły za wyróżniającą się pracę otrzymali: pani Agnieszka Boduszek, pani Marta Kwiatkowska, pani Renata Lasia, pani Marzena Stojek i pan Kamil Gryszówka.