Podziękowania dla Naszych Krwiodawców w dniu ich święta
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2021 06 14

Światowy Dzień Krwiodawstwa (14 czerwca)  to obchodzone na całym świecie święto mające na celu uhonorowanie i podziękowanie ludziom, którzy oddają swą krew nieodpłatnie, aby podzielić się najcenniejszym darem ze wszystkich – darem życia.

Krew jest o tyle wyjątkowa, że nie da się jej wyprodukować. Mimo prowadzenia wielu prac naukowych, mimo rozwoju, z którym spotykamy się w różnych dziedzinach medycyny i  farmakoterapii, ta krew otrzymywana przez Honorowych Dawców Krwi jest niezastępowalna. To produkt, którego nie jesteśmy w stanie syntetycznie pozyskać, a zapotrzebowanie na nią stale rośnie. Dzięki podaniu krwi ratujemy m.in. noworodki, osoby po przeszczepach, ludzi po wypadkach. Krew podawana jest także osobom w trakcie większości operacji, czasem kobietom po porodzie i innym potrzebującym pacjentom.

Pełnoletni uczniowie Naszej Szkoły od wielu lat uczestniczą w akcjach oddawania krwi. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna ZSTI składa serdeczne podziękowania uczniom i absolwentom naszej szkoły – Honorowym Dawcom Krwi za ten bezcenny dar.