Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2021 09 01

Rozpoczęcie roku szkolnego oznacza przede wszystkim zakończenie wakacji, które są czasem wytchnienia od obowiązków, dlatego też uczniowie niechętnie się z nimi żegnają. Wydaje się jednak, że w tym roku jest nieco inaczej. Czas nauki zdalnej i ograniczenia wynikające z zagrożenia covid, sprawiły, że do szkoły wróciliśmy z wielkim entuzjazmem. Stęsknieni za kolegami ze szkolnej ławy, nauczycielami i tradycyjnymi lekcjami. Wróciliśmy z nadzieją na lepszy rok. Otwarci na nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia oraz wyzwania. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił swą obecnością Pan Starosta Jerzy Kolarz.  Życzył on wszystkim spokojnej i owocnej pracy, której efektem będą znakomite wyniki nauczania, na miarę naszej koleżanki Wiktorii Wyraz, która dziś otrzymała Stypendium Starosty.

Również Pan Dyrektor Sylwester Pałka serdecznie przywitał wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy w murach naszej szkoły rozpoczęli nowy etap w swoim życiu.

1 września to też szczególna data w historii naszej ojczyzny. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego przypomnieli nam o tym wydarzeniu.  Przywołali pamięć młodych ludzi, takich  jak my, mających swoje plany i marzenia,  zmuszonych we wrześniu 1939 roku do walki o wolność Polski. Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy.

Rok szkolny 2021/2022 możemy uznać za rozpoczęty. Wszystkim życzymy wielu sukcesów, satysfakcji i radości z każdego dnia spędzonego w szkole.