Rekord w czytaniu na przerwie
Opublikowane przez Anna Sadłocha w dniu 2021 10 08

W tym roku  nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie” Przerwa na czytanie”. Tym samym znaleźliśmy się w gronie 1400 szkół. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i zachęcanie młodych ludzi do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Rekord biliśmy 07.10.2021.  Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży, która pokazała, że lubi czytać książki. Pogoda nam dopisała, więc czytaliśmy nie tylko w szkole, ale również w szkolnym parku i na boisku.

Podziękowania należą się wszystkim uczniom oraz nauczycielom i wychowawcom, którzy wzięli czynny udział w akcji i pokazali, że czytanie jest przyjemnością. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie zgromadzi jeszcze większą grupę amatorów czytania. Bo przecież jest pisała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.