Dzień Edukacji Narodowej
Opublikowane przez Administrator w dniu 2021 10 13

Październik to z całą pewnością miesiąc nauczycieli i wszystkich osób związanych ze szkołą – 14 października obchodzimy bowiem Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji właśnie, 13 października w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia. Niestety warunki epidemiologiczne uniemożliwiły zorganizowanie tej uroczystości dla całej społeczności szkolnej, w akademii wzięły udział tylko wybrane klasy. Przybył na nią również zaproszony gość: pan Jerzy Kolarz – Starosta Buski. Po rozpoczęciu akademii Dyrektor Szkoły, jako pierwszy, złożył serdeczne życzenia gronu pedagogicznemu. Podziękował za dotychczasową pracę i życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Życzenia przekazał również pan Starosta oraz Przewodniczący Samorządu Szkolnego.

Następnie Starosta Buski, pan Jerzy Kolarz wyróżnił panią Renatę Lasię za działalność dydaktyczno-wychowawczą Nagrodą Starosty.

W dalszej części Pan Dyrektor Sylwester Pałka wręczył nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się swoją pracą nauczycielom. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: pani Ewa Cieplińska, pani Agnieszka Boduszek, pani Anna Sadłocha, pan Adam Godula oraz pan Janusz Jurczyk.

W tym dniu również podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej najbardziej zasłużeni nauczyciele i pracownicy oświaty naszego regionu odebrali odznaczenia państwowe. Wśród docenionych znalazło się dwoje pracowników Naszej Szkoły. Osoby wyróżnione to: Pani Anna Gumuła i Pan Marcin Kryczka odznaczeni Medalami za Długoletnią Służbę.