„ZAGRANICZNE PRAKTYKI – DROGĄ DO KARIERY 2”. Kolejni uczniowie ubiegają się o udział w programie ERASMUS+.
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2021 10 23

W piątek 22 października odbyły się testy kwalifikacyjne w ramach rekrutacji do projektu „Zagraniczne praktyki – drogą do kariery 2” realizowanego i finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+.

19 uczniów z klasy 3e – technik informatyk podjęło właśnie rywalizację i ubiega się o udział w projekcie. Szesnastu szczęśliwców (uczniów, którzy w procesie rekrutacji zdobędzie najwięcej punktów)  zakwalifikuje się do programu i  wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Hiszpanii.  Mobilność informatyków planowana jest w terminie 16.04.2021r. – 30.04.2021r.

Na półmetku przygotowań do wyjazdu są już uczniowie klasy 3b – technik pojazdów samochodowych oraz uczniowie  klasy 3d – technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 30 uczniów z tych klas wyjedzie na swoje praktyki już 4 grudnia. Praktykanci będą szlifować swoje umiejętności zawodowe w Sewilli. Zadaniem mechaników będzie skonstruowanie samochodu elektrycznego (ebuggy), a specjaliści od źródeł odnawialnych zaprojektują i skonstruują dom solarny (solar house).