Nasz sen o Warszawie
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2021 11 19

Kolejni uczniowie ZSTI „Poznali Polskę” dzięki udziałowi w przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki.

Tym razem nasi uczniowie spełnili swój sen o Warszawie.  Przez dwa dni mieli możliwość poznania stolicy. W programie poza Starym Miastem, Belwederem i Łazienkami. Znalazły się najbardziej atrakcyjne warszawskie muzea. Szczególne wrażenie wywarła na wszystkich wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego usytuowanie w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się getto sprawia, że nabiera ono szczególnej wymowy. Wizyta w muzeum to podróż przez tysiącletnią historię Żydów polskich ukazana w niezwykle atrakcyjny i nowoczesny sposób.

Miejscem, które pozwala zrozumieć współczesną Warszawę jest też Muzeum Powstania Warszawskiego. Multimedialna ekspozycja oddaje atmosferę powstańczej Warszawy. Uczniowie mogli posłuchać opowieści powstańców, przejść przez kanały, aby zrozumieć jak czuli się walczący, czy zobaczyć z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę na filmie „Miasto Ruin”. A wszystko to przy odgłosach bijącego serca, które symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.

Na historycznym szlaku nie mogło też zabraknąć wizyty w Zamku Królewskim. Królewskie apartamenty, Sala Tronowa oraz Sala Senatorska, w której uchwalono Konstytucję 3 Maja, na pewno zapadły wszystkim w pamięci.

Obraz miasta wspaniale dopełniła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj każdy mógł poczuć się jak prawdziwy badacz i odkrywca, a przy tym doskonale się bawić.

Warszawę żegnaliśmy z wielkim smutkiem i nadzieją, że jeszcze tu wrócimy. Oby w tak dobrym towarzystwie.

Warto nadmienić, że uczestnicy wycieczki swoją postawą ZACHWYCILI  opiekunów, którzy wystawili im szóstkę z plusem.