ERASMUS+
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2021 12 06

Uczniowie klasy 3b i 3d rozpoczęli właśnie kolejny, najważniejszy etap programu ERASMUS+. W dniu 4 grudnia grupa 30 uczniów wraz z opiekunami przyleciała do Sewilli, gdzie odbędą dwutygodniowe praktyki zawodowe.

Pierwsze dwa dni to czas na aklimatyzację i poznanie najbliższej okolicy, a hiszpańskie słońce naprawdę zachęca do spacerów i odkrywania zakamarków miasta. Sewilla zachwyca historycznymi pałacami, imponującymi kościołami i przepięknymi willami zdobionymi znanymi w Andaluzji płytkami azulejo. Bajkowego klimatu dodają miastu wąskie uliczki, starannie utrzymane parki oraz tawerny serwujące tapas i tętniące życiem do późnych godzin nocnych. Szczególnie pozytywnie zaskoczyła nas postawa Hiszpanów, którzy są narodem bardzo życzliwym i radosnym.

Nasz hiszpański partner firma EuroMind zapewniła nam zakwaterowanie w rezydencji Nervion w pobliżu centrum miasta, skąd udaliśmy się m.in. na Plac Hiszpański, pod Pałac Alkazar czy Metropol Parasol. Podczas naszej niedzielnej wędrówki niedaleko katedry, w której znajdują się szczątki Krzysztofa Kolumba, znaleźliśmy pomnik polskiego papieża Jana Pawła II, który również za swego czasu odwiedzał to piękne pod względem kultury jak i architektury miasto.