Program Erasmus+ nabiera tempa w ZST-I w Busku-Zdroju.
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2022 04 19

Kolejna grupa rozpoczęła już swoje praktyki zawodowe w Hiszpanii. Uczniowie klasy 3e – technik informatyk w sobotę 16 kwietnia przylecieli na dwutygodniowe praktyki do nadmorskiej Malagi.  I choć spędzili tu na razie tylko 2 dni są pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Początek naszej hiszpańskiej przygody przypadł na niedzielę Wielkanocną, dzięki czemu mieliśmy okazję osobiście zobaczyć jak obchodzone jest to święto w tym zakątku Europy. Otóż Semana Santa czyli Wielki Tydzień to niesamowite widowisko religijno-kulturowe w Maladze. Ulice tego miasta na cały tydzień zmieniają się w prawdziwy, uliczny teatr barokowy, w którym bierze udział tysiące wiernych. Ulicami miasta od godziny 10.00 do 14.00 w rytmie bębnów i żałobnych melodii idzie procesja. Powietrze przesiąknięte jest zapachem kadzidła i świec. Wśród uczestników orszaku widzimy zakapturzonych pątników i dwie olbrzymie, niesamowicie ciężkie platformy z bogato zdobionymi figurami Jezusa i Maryi niesione na barkach wiernych. Ten niesamowity spektakl oglądają tłumy zarówno mieszkańców jak i turystów zgromadzonych wzdłuż ulic.

Po tak spektakularnych obchodach Święta Wielkiej Nocy wyruszyliśmy na pierwszy spacer po Maladze. Korzystając z pięknej pogody (31st Celsjusza) udaliśmy się na Monte Victoria, skąd mieliśmy okazję podziwiać panoramę całego miasta. Na koniec spacer po porcie i degustacja hiszpańskich lodów.

Poniedziałek Wielkanocny w Hiszpanii to zwykły dzień pracy więc przyszedł czas na rozpoczęcie praktyk. Rano udaliśmy się do siedzimy firmy CESUR, miejsca naszych praktyk. Jest to firma informatyczna specjalizująca się w projektowaniu i programowaniu aplikacji i gier komputerowych. Po krótkiej prezentacji firmy przyszedł czas na dalszą część Malaga Tour. Dziś pora na kolejny taras widokowy tym razem ze szczytu  wzgórza, na którym znajduje się Zamek Gibralfaro. Stąd podziwiamy widok na port, arenę byków, teatr, muzeum Malagi i całe miasto. Spacerując  po mieście mijamy dom i pomnik Picassa, mury Alcazaby, teatr rzymski – Teatro Romano i wiele innych pięknych i ciekawych miejsc, jakie oferuje to miasto. Wieczorem kąpiel i szaleństwa w basenie w naszej rezydencji, by zregenerować siły na następny dzień praktyk.

W maju do Hiszpanii (Sewilli) wybiera się następna grupa – uczniowie klasy 2m i 2n.