Erasmus+ ZST-I w Busku- Zdroju DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH?
Opublikowane przez Milena Bilewska w dniu 2022 05 22

I ❤ Sewilla!

Dzisiaj mija połowa naszego dwutygodniowego pobytu w Sewilli. Na Facebooku staramy się na bieżąco relacjonować nasze przeżycia i wszystko czego tu doświadczamy. Tym samym chcemy choć trochę pokazać panujący tu klimat, nasze nastroje oraz obowiązki.

Na pewno zrobiliśmy duże postępy w programowaniu, choć początki nie należały do najłatwiejszych. Barierą było przede wszystkim porozumiewanie się w obcym języku. Jednak codziennie staramy się być coraz bardziej otwarci i przełamywać strach przed używaniem języka angielskiego.

Widzimy, że z dnia na dzień wychodzi nam to lepiej i radzimy sobie w najróżniejszych sytuacjach w życiu codziennym. Czasami nawet przydają się już nam nasze podstawy języka hiszpańskiego, a ogromną satysfakcję czujemy, gdy rozumiemy choćby pojedyncze słówka rodowitych Hiszpanów.

Czy tęsknimy za Polską, za Naszymi Rodzinami? Oczywiście, że trochę tak, ponieważ wielu z nas jest po raz pierwszy za granicą i tak długo poza domem. Ale został nam jeszcze tydzień i mamy zamiar wykorzystać go najlepiej jak się da, spędzając czas na doskonaleniu naszych umiejętności z programowania, zwiedzaniu oraz odkrywaniu kolejnych zakątków i tajemnic, jakie kryje ten cudowny kraj!

A oto z czym kojarzy nam się Andaluzja i Hiszpanie po tygodniowym pobycie:

Pomarańcze – Sewilla to miasto z największą liczbą drzew pomarańczowych na świecie! Jest ich tutaj ok. 45 tysięcy

Palmy

Przepiękna rośliność

Miesiąc maj – kwitnące drzewa jakarandy mimozolistnej – gatunek tropikalnego drzewa pochodzącego z Ameryki Południowej

Płytki azulejo

Upał i słońce

Piłka nożna

Flamenco

Wachlarze

Dziękujemy Naszej Szkole ZST-I w Busku-Zdroju za umożliwienie nam udziału w projekcie Erasmus+.

UCZESTNICY PROJEKTU – UCZNIOWIE KLASY 2M I 2N