Młodzi filmowcy z ZSTI na Gali w Operze Krakowskiej
Opublikowane przez Anna Sadłocha w dniu 2022 09 12

W środę 7 września 2022 r. uczniowie ZSTI – Marcin Drechnowicz, Bartosz Kumor i Filip Wójcik z klasy 4p, wzięli udział w Gali Finałowej VII Edycji Konkursu Historycznego  Patria Nostra 2022

Gala finałowa była podsumowaniem ogólnopolskiego konkursu, na który nasi uczniowie  przygotowali film pt. „Umiera Marek Edelman”. Za swój projekt otrzymali I miejsce w kategorii „śmieszne momenty, mistrzowie drugiego planu” oraz 29 miejsce(spośród 89 nadesłanych prac)  w konkursie głównym.

Projekt Patria Nostra zachęca młodych Polaków do kreatywnego spojrzenia na historię polityczną i gospodarczą, a także na wkład ważnych postaci historycznych w rozwój regionu oraz całego kraju. Formuła projektu promuje wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i kanałów komunikacji do popularyzacji tematyki historycznej. Zadanie konkursowe polegało  na wykonaniu 45-60 sekundowej animacji komputerowej lub filmu dotyczącego wydarzeń z historii naszego kraju, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia kalendarza historycznego.

Naszym  uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby nadal rozwijali swoje pasje i cieszyli się takimi sukcesami!