W Hiszpanii z Erasmusem
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2022 10 14

Niezapomniana przygoda, cudowne widoki, fascynująca kultura, nowe doświadczenia i wspaniałe przeżycia to wszystko jest możliwe dzięki udziałowi w projekcie „Zagraniczne praktyki – drogą do kariery 2” finansowanemu ze środków europejskich w ramach programu Erasmus+.

Miło nam poinformować, że kolejna grupa uczniów ZST-I przebywa obecnie na praktykach zawodowych w Maladze.  Uczniowie klas informatycznych 4m i 4n zdobywają doświadczenia w firmie Forja Roja. Pod czułym okiem wspaniałych, pełnych pasji tutorów Gonzaleza i Miguela, uczą się tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne w środowisku Unity. Udało się już stworzyć pierwsze gry według własnych pomysłów. Uczniowie poznali podstawy programowania w języku C# oraz obsługę silnika Unity.

Pobyt na Półwyspie Iberyjskim motywuje wszystkich do nauki języka hiszpańskiego. Jego tajniki udaje się zgłębić dzięki Beatriz, która zaraża wszystkich swym entuzjazmem i motywuje do kreatywności w wykonywaniu kolejnych zadań, oczywiście w języku hiszpańskim.

Każdą wolną chwilę nasi informatycy spędzają na poznawaniu kultury i tradycji tego malowniczego kraju. Swą podróż, podobnie jak przed laty Kolumb, rozpoczęli w Kadyksie, który wywarł na wszystkich niezwykłe wrażenie. Tam też po raz pierwszy mogli wykąpać się w oceanie.

Głównym miejscem pobytu grupy jest przepiękna Malaga, której  nowe niezwykłe zakątki są odkrywane każdego dnia.