Mechanicy w Muzeum Motoryzacji i Techniki.
Opublikowane przez Grzegorz Wach w dniu 2022 10 24

W dniu 19.10.2022r. roku uczniowie klas: IIp, IIt, IIIp oraz IVb pod opieką nauczycieli Grzegorza Wacha i Krzysztofa Żółtaka wybrali się na wycieczkę do muzeum motoryzacji i techniki w Otrębusach oraz do Warszawy, by poznać najważniejsze zabytki tego miasta.

Po kontroli autokaru przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju i ponad trzygodzinnej podróży dotarliśmy do pierwszego celu naszej wyprawy.

Muzeum powstało w latach siedemdziesiątych i w swoich zbiorach ma ponad 300 zabytkowych pojazdów. Pani przewodnik oprowadziła nas po całej wystawie w muzeum, gdzie poznaliśmy dużo samochodów z lat 30 XXw., okresu II wojny światowej, czasów PRL oraz wiele amerykańskich krążowników szos. Były to m.in.: Warszawa M20, Star Papamobile, Rolls-Royce Silver Spirit, Fiat 600, Mikrus MR-300, Fiat Multipla, Wołga Biui Skylark Chevrolet Impala, Mercedes 170V, BMW Isetta, Rolls-Royce Silver Spirit. Ciekawostką w muzeum było opancerzone Volvo 760 GLE, którym jeździł prezydent Lech Wałęsa oraz czołg T-34 „RUDY 102” znany z filmu „Czterej pancerni i pies”. W czasie zwiedzania udało na się zrobić pamiątkowe zdjęcie z Panem Patrykiem Mikiciukiem znanym dziennikarzem motoryzacyjnym.

Po ponad godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na zwiedzanie najważniejszych zabytków Starego Miasta w Warszawie, panoramy miasta z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego.

Pod opieką Pani przewodnik zwiedziliśmy następujące obiekty: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Bazylikę Archikatedralną, rynek starego miasta, Pomnik Młodego Powstańca, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki.

Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Buska-Zdroju z przerwą na gorący posiłek.

G. Wach