Uczniowie naszej szkoły finalistami wojewódzkiego konkursu 
Opublikowane przez Administrator w dniu 2023 06 02

Uczniowie z naszej szkoły z klasy 3m – Wiktoria Kosałka, Natalia Przybycień, Maksymilian Sowula, Mateusz Chlebek oraz Kacper Kosecki pod opieką nauczyciela mgr inż. Mileny Bilewskiej zajęli drugie miejsce w wojewódzkim Konkursie filmowym na symulację mediacji rówieśniczej „M jak mediacja = (komu?)nikacja w szkole”, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.  

Ich film poruszał temat mediacji rówieśniczych w kontekście cyberprzemocy, ukazując realistyczne sytuacje, w których młodzi ludzie doświadczają nękania online, hejtów i rozpowszechniania obraźliwych treści.

Poprzez swoją pracę uczniowie pragnęli zwrócić uwagę na negatywne skutki cyberprzemocy oraz wpływ, jaki ma ona na zdrowie emocjonalne i samopoczucie młodych ludzi w szkolnym środowisku. Głównym przesłaniem filmu było pokazanie, że mediacje rówieśnicze stanowią skuteczne narzędzie rozwiązywania konfliktów i promowania zdrowych relacji.

Uczniowie wykazali się nie tylko kreatywnością i umiejętnościami aktorskimi, ale również wrażliwością na problemy, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotykać w świecie wirtualnym.

Składamy serdeczne gratulacje!