Nauczyciele z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju w czasie tegorocznych wakacji mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w międzynarodowych szkoleniach w ramach projektu „Kompetentna kadra kluczem do sukcesu”, realizowanego z programu FERS (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego) i finansowanego ze środków Unii Europejskiej . Wyjazdy do Hiszpanii i Portugalii pozwoliły na rozwój kluczowych umiejętności językowych, cyfrowych, a także kulturowych. W projekcie uczestniczyło aż 27 nauczycieli, którzy mieli okazję pracować z ekspertami z różnych dziedzin oraz nawiązywać kontakty z innymi edukatorami z całej Europy. Podczas szkoleń zgłębiali oni tajniki języka angielskiego i hiszpańskiego. Nie zabrakło również nowoczesnych tematów związanych z kompetencjami informatycznymi – nauczyciele doskonalili swoje umiejętności w dziedzinie grywalizacji, robotyki i programowania.
Udział w międzynarodowych kursach pozwolił pedagogom na poznanie nowoczesnych metod nauczania, a także nawiązanie cennych kontaktów z nauczycielami z innych krajów. Tego rodzaju wymiana doświadczeń jest niezwykle wartościowa i przyczynia się do podnoszenia jakości edukacji.
Wyjazdy były też niepowtarzalną okazją do poznania kultury i tradycji Hiszpanii oraz Portugalii.
Dzięki tym wyjazdom nauczyciele wrócili pełni energii, inspiracji i nowych pomysłów na nadchodzący rok szkolny. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i nieustannej chęci do rozwoju, ZST-I może pochwalić się wysokim poziomem kształcenia i świetnymi wynikami uczniów.
Warto przypomnieć, że w ZST-I cyklicznie realizowane są też zagraniczne praktyki dla uczniów z wszystkich kierunków nauczania w ramach programu Erasmus+. W czerwcu bieżącego roku 30 uczniów z kierunków technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik pojazdów samochodowych uczestniczyło w dwutygodniowych praktykach w Sewilli, w Hiszpanii a w nadchodzącym roku szkolnym swe zagraniczne praktyki realizować będą uczniowie klas informatycznych.
Serdecznie gratulujemy kadrze ZST-I niezwykłego zaangażowania i innowacyjnego podejścia do nauczania. Z całą pewnością jest to droga do stworzenia środowiska, w którym nauka staje się prawdziwą przygodą, a każdy uczeń może liczyć na wsparcie i motywację ze strony wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.