Sukces naszych uczniów! II miejsce w wojewódzkim konkursie
Opublikowane przez Milena Bilewska w dniu 2025 02 11

Uczniowie naszej szkoły, Maciej Piwowarski i Szymon Rasiński z klasy 3N, pod opieką Pani Mileny Bilewskiej, odnieśli wielki sukces, zdobywając II miejsce w wojewódzkim konkursie informatycznym „Internet – szanse i zagrożenia dla młodego pokolenia”.

Konkurs odbył się w ramach 13. edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, którego organizatorami byli Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych imienia profesora Edwarda Lipińskiego.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce, w poniedziałek, 10 lutego 2025 roku, w Akademii Nauk Stosowanych imienia profesora Edwarda Lipińskiego. Wydarzenie zgromadziło uczniów i nauczycieli z całego województwa, a także ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, prawa autorskiego i nowych technologii.

Konkurs miał na celu promowanie świadomego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na konieczność poszanowania praw autorskich, ochronę danych osobowych i przeciwdziałanie zagrożeniom w sieci. Ważnym aspektem było również rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii oraz zachęcanie nauczycieli do wspierania zainteresowań informatycznych uczniów.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy na temat „Internet – szanse i zagrożenia dla młodego pokolenia”. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 390 prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem i wysokim poziomie rywalizacji.

Praca Macieja Piwowarskiego i Szymona Rasińskiego została szczególnie doceniona przez jury za jej wyjątkowy charakter, oryginalność oraz rzetelne podejście do tematu. Dzięki swojej kreatywności i merytorycznemu opracowaniu zagadnienia uczniowie zdobyli II miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Ponadto wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów, dotyczących m.in. cyberprzestępczości, podstaw cyberbezpieczeństwa oraz ochrony praw autorskich w dobie sztucznej inteligencji. W gronie prelegentów znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych, specjaliści z zakresu prawa autorskiego oraz wykładowcy akademiccy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!