Dziś jest: poniedziałek 25 stycznia 2021 r. Jest to 25 dzień roku. Wschód: 07:23 Zachód: 16:12, Dzień liczy: 8 godz. i 49 min.

Wchodzisz z IP:
18.215.185.97
Licznik odwiedzin:
Osób online:1
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

fb
 • Ochrona Danych Osobowych
  Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Bartosz Świetnicki, adres e-mail: iod@powiat.busko.pl

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (podnosnik nozycowy symbol (typ): STD-8200, model STD-8240TX-W)

  Informujemy, że specyfikacja została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 21.05.2019 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniach 17.05.2019 r. oraz 20.05.2019 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (maszyny do szycia, spawarki, wiertarka)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 12.06.2018 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 11.06.2018 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Wykaz podręczników
  Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów.

 • Informacje o projekcie "Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region"

 • INFORMACJE O PROJEKCIE "DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI..." na Naszej stronie
  Wszystkie informacje o aktualnym Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy"

 • SEKCJA TENISA ZIEMNEGO
  działająca przy Szkolnym Klubie Sportów Przestrzennych "TRAWERS"zaprasza do korzystania ze szkolnego kortu i udziału w zajęciach sekcji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. p. Krzysztofem Dulnikiem.

 • Jesteśmy na facebooku
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku • Archiwum • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że przetarg sprzedaży mienia ruchomego został rozstrzygnięty w dniu 07.11.2016 r., wyniki rozstrzygnięcia zostana przesłane osobom zainteresowanym.
 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 4.11.2016 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 3.11.2016 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]


 • Warsztaty mechaniczne w Stacji Kontroli Pojazdów
  2014-12-17 17:08
  Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy
  W dniu 10 grudnia 2014r. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Okręgowej Stacji Diagnostyki pojazdów samochodowych MAGTRANS w celu zapoznania z procesem kompleksowej weryfikacji pojazdu przed dopuszczeniem do ruchu drogowego. Wyjście odbyło się w ramach zajęć warsztatów mechanicznych realizowane w ramach projektu „Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza – szansą na sukces zawodowy” współfinansowany przez Unię Europejską.
  Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procesem technologicznym związanym z diagnostyką pojazdów samochodowych w ramach corocznego obowiązkowego przeglądu, którego celem jest przedłużenie dopuszczenia pojazdu do ruchu drogowego. Uczniowie w trakcie zwiedzania zakładu mieli prześledzić proces kontroli technicznej poszczególnych podzespołów i układów pojazdu pod względem bezpieczeństwa pojazdu użytkowanego na co dzień w ruchu kołowym. Celem wycieczki było również zapoznaje się z asortymentem pojazdów poddawanych kontroli, sposobami ich kontroli, warunków technicznych jakie powinny spełniać.
  W tym celu po przyjściu do zakładu około godziny 11:20 młodzież pod opieką sprawcy całego zamieszania – profesora Jarosława Pasternaka, oraz pracowników stacji obsługi Mirosława Pluty diagnosty oraz kierownika Marcina Wojciechowskiego udali się na zwiedzanie zakładu. Grupa naszych uczniów była oprowadzana po linii diagnostycznej tzn.
  1) stanowisku wstępnej kontroli geometrii przedniego zawieszenia;
  2) stanowiska do kontroli emisji toksycznych składników spalin;
  3) stanowisku do badania siły hamowania na poszczególnych kołach poszczególnych osi pojazdu;
  4) stanowiska do badania luzów w zawieszeniu pojazdu;
  5) stanowiska do badania stanu technicznego amortyzatorów;
  6) stanowiska do kontroli ustawienia świateł pojazdu;

  Po opuszczeniu ścieżki diagnostycznej czyli po wykonaniu następujących czynności:
  1. sprawdzeniu zgodności dokumentów z numerem VIN pojazdu
  2. sprawdzeniu ciśnienia w ogumieniu
  3. sprawdzeniu geometrii zawieszenia
  4. sprawdzeniu stanu hamulca zasadniczego oraz pomocniczego tzw. postojowego
  5. sprawdzenia stanu technicznego zawieszenia a konkretnie luzów w układzie jezdnym i kierowniczym
  6. sprawdzenia stanu technicznego amortyzatorów
  7. sprawdzeniu ustawienia świateł pojazdu oraz poprawności ich działania kierowca udawał się do biura celem dopełnia formalności.
  Jeśli pojazd był sprawny technicznie to po zapłaceniu przeglądu pojazd otrzymywał wpis do dowodu rejestracyjnego o możliwości korzystania z dróg publicznych przez najbliższy rok.
  Jako „królik doświadczalny” do badania posłużył samochód ucznia klasy 4BF Huberta Szczukiewicza. Samochód przeszedł pomyślnie badanie diagnostyczne po małej korekcie ustawienia reflektorów.
  Po stacji diagnostycznej oprowadzał nas były absolwent naszej szkoły diagnosta Mirosław Pluta, który dzielił się szczodrze wspomnieniami z okresu szkolnego.
  Następnie przeszliśmy do części zakładu w której mieści się warsztat remontowo – naprawczy po którym oprowadzał nas kierownik Marcin Wojciechowski również absolwent Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych. Na tym dziale oprócz napraw bieżących i remontów mogliśmy się zapoznać z procesem wytwarzania naczepy niskopodwoziowej, która ma być wykorzystywana do przewozu ciągników siodłowych tak aby cały zestaw nie przekraczał wysokości 4,04 m aby zmieścić się pod typowym wiaduktem.
  Następnie przeszliśmy do sklepu z częściami do samochodów ciężarowych mieszczące się przy siedzibie firmy. Tam zapoznaliśmy się z rodzajami asortymentu oraz sposobami prowadzenia sprzedaży. Omówiony został problem szybkiego zamawiania i dystrybucji części w nagłych przypadkach.
  Pan kierownik Marcin Wojciechowski zapoznał nas z posiadany parkiem samochodowym w firmie MAGTRANS, który znajdował się na placu przed warsztatem remontowym – ciągniki siodłowe firmy MAN i Renault. W luźnej rozmowie młodzież dyskutowała na temat warunków pracy, spraw socjalno bytowych oraz zarobków w firmie.
  Na naszą prośbę dokonano też diagnostyki ciągnika siodłowego przy użyciu testera firmy MAN. Mogliśmy prześledzić całkowitą procedurę sprawdzenia wszystkich systemów funkcjonujących w ramach pojazdu. Między innymi zapoznaliśmy się ze sposobami pomiaru pośredniego stanu technicznego wtryskiwaczy oraz metoda sprawdzania luzów zaworowych bez konieczności demontażu podzespołów silnika.
  Po zwiedzaniu krótkie pożegnanie i powrót do „ukochanej szkoły”. A teraz cierpliwie czekamy na następną wycieczkę i oby była jeszcze ciekawsza.

  J. Pasternak  Opublikował: J. Jurczyk


  Dodatkowe umiejętności...

  ...powrót
  Do góry ...