Erasmus+ po raz kolejny w naszej szkole!
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2021 03 30

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Złożony przez nas w ubiegłym roku wniosek projektowy został zaakceptowany i nasza szkoła po raz kolejny otrzymała grant na realizację 2-letniego projektu w ramach programu Erasmus+. Projekt nosi tytuł „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do kariery 2” i będzie realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Akcja 1 „Mobilność Edukacyjna”.

Co to jest Erasmus+?

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w programie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. Erasmus+ to również odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją.

Jaki jest termin realizacji projektu?

Realizacja projektu przypada na okres 31.12.2020 r. – 31.12.2022 r. W projekcie zaplanowano 4 mobilności:

1) 06.12.2021 r. – 17.12.2021 r.

2) 17.04.2022 r. – 01.05.2022 r.

3) 16.05.2022 r. – 27.05.2022 r.

4) 10.10.2022 r. – 21.10.2022 r.

Praktyki odbędą się w Hiszpanii – w Sewilli lub Maladze.

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt skierowany jest do 78 uczniów naszego technikum obecnie uczących się w klasach:

Jakie są cele projektu?

Co konkretnie będziemy robić?

Ile kosztuje udział w projekcie?

Nic. Nasz projekt otrzymał dofinansowanie z programu Erasmus +, dlatego działania projektowe będą bezpłatne dla uczestników.

Do kogo można się zgłaszać?

Szczegółowych informacji dotyczących udziału w projekcie udziela szkolny koordynator projektu.

Kiedy rozpocznie się rekrutacja?

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną i powszechnie stosowany w krajach Europy lockdown działanie mające na celu wybranie pierwszej grupy wyjazdowej (15 osób z obecnej klasy 2b oraz 15 osób z obecnej klasy 2d) zostały przesunięte na wrzesień 2021 roku.

Szczegółowe kryteria rekrutacji znajdziecie w Regulaminie Rekrutacji.

Mamy nadzieję, że sytuacja pandemiczna ulegnie poprawie i będziemy w stanie zrealizować działania projektowe zgodnie

z przyjętym planem.