„Szkoła do hymnu”
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2021 11 10

10 listopada 2021 r. nasza szkoła wzięła udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii hymn został odśpiewany w poszczególnych klasach,  w chwili rozpoczęcia montażu słowno – muzycznego,  nadawanego przez szkolny radiowęzeł, na okoliczność obchodów 103 rocznicy Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dyrektor szkoły Pan Sylwester Pałka uroczyście rozpoczął przekaz historycznych treści i w patriotycznych postawach uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali hymn w swoich klasach- wszyscy w tym samym czasie.  Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 3P składał się z krótkiego rysu historycznego, patriotycznych wierszy, pieśni legionowych oraz  piosenek Jacka Kaczmarskiego, nawiązujących do współczesnej historii. Uczniowie podkreślili istotę patriotyzmu, jego rozumienie w czasach współczesnych. Poprzez recytację podkreślili piękno naszej Ojczyzny.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły odświętnym strojem zaznaczyli szacunek dla Święta Odzyskania Niepodległości z przypiętym  biało-czerwonym kotylionem, podkreślającym  patriotyczną postawę wobec Ojczyzny. Kotyliony zostały rozdane wszystkim uczniom i pracownikom szkoły przez Samorząd Uczniowski, który zadbał o odświętną  atmosferę w tym wyjątkowym dniu.