Weihnachten in Deutschland!
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2021 12 21

Czas przedświąteczny jest szczególny, nie tylko w naszych polskich rodzinach, to również wyjątkowy okres dla naszych niemieckich sąsiadów. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają  w Niemczech już miesiąc wcześniej, jest to „Adventzeit” i jest on  związany z różnymi tradycjami i zwyczajami.

W celu poszerzenia wiedzy i popularyzowania kultury niemieckiej, zorganizowany został w naszej szkole konkurs „Weihnachten in Deutschland”, który trwał od 09 do 16 grudnia. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu  prezentacji na temat zwyczajów i tradycji niemieckich oraz wykonaniu dekoracji świątecznych – symboli adwentowych (kalendarza adwentowego, wieńca adwentowego, kartek bożonarodzeniowych).

Podsumowanie konkursu nastąpiło 17 grudnia 2021r. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą kulturoznawczą ale również kreatywnością, umiejętnościami językowymi i znajomością  technologii multimedialnej.

Uczestnicy otrzymali dyplomy a pierwsze miejsce w kategorii prezentacja zajęli: Wiktor Żurawski, Jakub Chmielewski, Jakub Kapusta oraz w  kategorii  dekoracja: Mateusz Sobczak i Mateusz Jędruch. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych językowo-kulturoznawczych podróży.

Frohe Weihnachten und glϋckliches Neues Jahr
nauczyciele języka niemieckiego

Prezentacje uczniów: