Uczniowie ZSTI na Forum Zdrowia – kwiecień 2022
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2022 04 25

Jak co roku z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Forum Zdrowia zorganizowanym przez Starostwo Powiatu Buskiego, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty przy współpracy wielu innych instytucji.

Tym razem Forum odbywało się pod hasłem „Ratujmy życie! (…)”. W pierwszym dniu Forum w sali kinowej BSCK odbyła się konferencja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Ważną rolę w konferencji odegrali nasi Uczniowie, którzy byli uczestnikami dyskusji panelowej pt. „Jak ważna w życiu człowieka jest pasja?”. O swoich zainteresowaniach mówili laureaci szkolnego konkursu „Moja pasja”: Patrycja Gaweł, Julia Dziuba, Natalia Przybycień,  Maja Pietrucha, Kacper Kosecki, Oskar Strzelecki, Kacper Jędrszczyk. W roli eksperta wystąpiła Pani psycholog  Karolina Bernat.

Zgromadzona w Sali BSCK widownia miała także możliwość obejrzenia filmu Tomasza Bagińskiego pod tytułem „Ambition”.  Film stanowił wprowadzenie do wystąpienia pedagog naszej szkoły Karola Bidzińskiego, który przedstawił założenia programu „Poznawaj siebie” i przekonywał jak ważne jest poznanie swoich możliwości, talentów i ich rozwijanie w życiu.

Bardzo intersującym punktem programu było spotkanie z członkami znanego zespołu muzycznego Pectus na temat „Sport, muzyka – pasja” – profilaktyka uzależnień.

Po konferencji na Stadionie Miejskim rozegrano emocjonujący mecz reprezentacji Buska z drużyną zespołu Pectus. Mecz wygrali nasi goście ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa.

Poniżej foto-relacja przygotowana przez Kacpra Lenartowicza i Kacpra Grzebalskiego.