Future Leaders Exchange (FLEX) Program
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2022 09 19

W dniu 19.09.2022r. troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach na temat programu FLEX.

Program FLEX to całoroczny program wymiany kulturowej realizowany w 22 krajach. Program w pełni finansowany jest przez rząd USA i administrowany przez Biuro ds. Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA. W Polsce program działa od 2015 roku a jego organizatorem jest fundacja American Councils.

Na czym polega program?
Program FLEX umożliwia uczniom szkół średnich roczny pobyt w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Uczestnik programu wyjeżdża do USA w sierpniu, mieszka u amerykańskiej rodziny goszczącej i uczęszcza do amerykańskiego high school przez cały rok szkolny czyli od września do czerwca następnego roku.
Udział w programie to nie tylko szansa na rozwój umiejętności językowych i poznanie kultury amerykańskiej ale również okazja aby nawiązać nowe przyjaźnie i poszerzyć wiedzę Amerykanów o naszym kraju.


Kto może wziąć udział w programie?
Tegoroczna edycja programu skierowana jest do uczniów klasy 1, 2, 3 liceum i technikum urodzonych między 15 lipca 2005 a 15 lipca 2008 roku i posiadających obywatelstwo polskie.
Rekrutacja do programu składa się z trzech etapów. Pierwszy etap trwa do 13 października 2022 roku, więc nie zwlekaj!

Więcej informacji w ulotce.