Adiós España
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2022 10 23

Dobiega końca pobyt ostatniej grupy, która realizowała praktyki zawodowe w ramach projektu ERASMUS+ pn. „Zagraniczne praktyki – drogą do kariery 2”.

Dla naszych uczniów to był niezwykły czas,  bogaty w nowe doznania i doświadczenia. Niepowtarzalne krajobrazy i miejsca Hiszpanii pozostaną z nimi na zawsze – skąpany w oceanie, malowniczy Kadyks, który uważany jest za najstarsze miasto Zachodu, orientalna Granada, nad którą dominuje Alhambra – niepowtarzalny kompleks pałacowo obronny, czy Malaga, w której po dwóch tygodniach poczuli się jak w domu.

Pobyt w Hiszpanii to też pierwsze zagraniczne doświadczenia zawodowe. Pod czułym okiem profesjonalnych tutorów nauczyli się obsługi nowych programów. Efektem ich prac są pierwsze samodzielnie stworzone gry komputerowe. Z kolei dzięki Beatriz poznali podstawy języka hiszpańskiego, którego uczyli się po angielsku. A potwierdzeniem nabycia nowych umiejętności są certyfikaty ukończenia praktyk oraz certyfikaty języka hiszpańskiego na poziomie A2.

Niestety każda przygoda ma swój koniec. Po dwóch intensywnych tygodniach należało wrócić do ojczyzny i szkoły, aby z większą świadomością planować swą ścieżkę zawodową.