ZST-I na tatrzańskich szlakach
Opublikowane przez Administrator w dniu 2023 05 29

Niezapomniane widoki, strome szczyty, rozległe doliny, urokliwe górskie schroniska i malownicze jeziora- oto co oferują Tatry. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy wybrali się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego 24-25 maja.

Swą górską przygodę rozpoczęli od spaceru po urokliwej Dolinie Kościeliskiej, jego zwieńczeniem był tajemniczy pełen magii Wąwóz Krakowski, który prowadził do Smoczej Jamy. Odkrycie i pokonanie tej trasy było pewnym wyzwaniem, jednak satysfakcja po dotarciu do celu była niepowtarzalna. Pierwszego dnia udało się jeszcze odwiedzić Krzeptówki i pospacerować po Krupówkach, które są centrum stolicy Tatr.

Kolejny słoneczny dzień zmotywował wszystkich do wyprawy nad Morskie Oko. Ten malowniczy ponad 8 km. szlak pozwolił poczuć bliskość przyrody i zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki. A po dotarciu na wysokość ok. 1405 m. n.p.m. mogliśmy podziwiać największe i najpiękniejsze górskie jezioro.

Z całą pewnością wielu z nas pokochało Tarty i z wielką przyjemnością powrócimy, aby odkrywać kolejne niezwykłe miejsca.