Kolęda dla Powstańców od ZSTI
Opublikowane przez Milena Bilewska w dniu 2020 12 18

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji, zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego,Kolęda dla Powstańców. Zaśpiewajmy #JednymGłosem!

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, który chcemy spędzić w gronie bliskich nam osób.Od wielu lat Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszało Powstańców na wspólną wigilię. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku spotkanie takie nie było możliwe. Organizatorzy postanowili pokazać, że nie zapomnieli o bohaterach. Z ich inicjatywy powstał wspaniały projekt „Kolęda dla Powstańców. Zaśpiewajmy #JednymGłosem!”. Polega on na stworzeniu wirtualnego chóru i nagraniu teledysku do kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Miło nam poinformować, iż w tym niezwykłym chórze nie zabraknie naszej szkoły. Usłyszymy tam głosy Oli Prażuch- uczennicy klasy 1m oraz Piotra Lecha z 2m. Nagrali oni swoją wersję kolędy, zgodnie z dokładną instrukcją i odesłali na wskazany adres. Oboje otrzymali już potwierdzenie uczestnictwa w akcji. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekt finalny.

Anna Sadłocha