60 lat minęło
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2021 06 15


Dobiegający końca rok szkolny zapewne przejdzie do historii szkoły. I jest ku temu kilka powodów. Przede wszystkim był to trudny czas nauki zdalnej. Na siedem miesięcy szkolne sale musieliśmy zamienić na swoje pokoje, a nauczyciele i koledzy przybrali postać  ikonek na komputerze. Po raz pierwszy w historii nie odbył się też bal studniówkowy.

I pomyśleć, że to wszystko wydarzyło się w roku Jubileuszu.  Dokładnie 60 lat temu, w roku szkolnym 1960/1961 w murach naszej szkoły zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wtedy usłyszeli go uczniowie Liceum Pedagogicznego.
Historia tych 60 lat jest niezwykła. Tworzona przez ludzi pełnych pasji i patrzących śmiało w przyszłość. To nauczyciele, pracownicy i uczniowie – Liceum Pedagogicznego, Studium Nauczycielskiego, Technikum Chemicznego, Liceum Zawodowego, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Każdy kolejny etap historii szkoły wiąże się z ważnymi wydarzeniami i wspaniałymi wspomnieniami. Wiele z nich utrwalono na fotografiach, które pozwalają nam odbyć sentymentalną podróż w przeszłość.