Wycieczka do Wieliczki i Krakowa
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2021 09 29

28 września 2021 roku uczniowie klasy 3 i 4 technikum informatycznego wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Wieliczki

i Krakowa. Celem wycieczki było poznanie cennych zabytków Polski oraz promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Wycieczka rozpoczęła się 3-godzinną wędrówką po podziemnych korytarzach Kopalni Soli w Wieliczce, która w 1978 roku została wpisana na światową listę zabytków UNESCO. Dzięki towarzyszącym nam przewodnikom poznaliśmy historię tego miejsca oraz legendy i przypowieści z nim związane.

Po tak intensywnej ‘przechadzce’ udaliśmy się do grodu Kraka, gdzie uczniowie zwiedzili Zbrojownię i Skarbiec na Wawelu. Imponujące zbiory krakowksiego zamku królewskiego zachwyciły swym pięknem i bogactwem nawet najbardziej wybrednych turystów.

Ten jesienny ale słoneczny dzień sprzyjał spacerom po Powiślu i Rynku Głównym, ktore również mają wiele do zaoferowania. Nie umknęły naszej uwadze m.in. słynne Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Dom Jana Matejki czy witraże Wyspiańskiego w ufundowanym przez Andrzeja Wajdę Pawilonie Wyspiański 2000.

Choć zmęczeni,  wszyscy wrócili zadowoleni i chętni na następny wyjazd.