Z pamiętnika kinomaniaka
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2021 10 21

21 października bieżącego roku klasa 3m uczestniczyła w wycieczce do multikina w Kielcach. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o warunkach życia i zmaganiach więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz w początkowym okresie jego działania.

Wycieczka rozpoczęła się zbiórką o godzinie 7:30. Po sprawnym sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy do Kielc. W galerii Echo byliśmy o godzinie 8:50. Po zakupieniu przekąsek, o 9:10 zaczął się film „Mistrz”.

„Mistrz” to polski film biograficzny z 2020 roku w reżyserii Macieja Barczewskiego. Opowiada on historię polskiego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Aby pozostać przy życiu podejmuje się w ringu walk organizowanych przez naczelników obozu. Film ukazuje brutalne traktowanie więźniów oraz zbrodnie Nazistów i obozowego Capo w dość szczegółowy i obrazowy sposób. Film został dobrze odebrany przez klasę i był gruntem do dalszej dyskusji. Po półtoragodzinnym seansie wszyscy wyszli usatysfakcjonowani i chętni na kolejne wyjazdy. Około godziny 14 dotarliśmy z powrotem na parking przed szkołą i tym zakończyliśmy naszą edukacyjną wycieczkę.

Kacper Lenartowicz i Jakub Kapusta,

klasa 3m