ZST-I dla pokoju
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2022 03 21

21 marca to tradycyjny pierwszy dzień wiosny. W tym roku trudno jednak beztrosko cieszyć się z nadejścia tej pory roku. Wydarzenia ostatnich dni, a właściwie tygodni sprawiły, że słowem, które najczęściej powtarzamy jest wojna, a tym o czym marzymy jest pokój.

Pragnąć wyrazić swą jedność z mieszkańcami Ukrainy oraz z całym światem uczniowie ZSTI zorganizowali niezwykły koncert dla pokoju. Jesteśmy przekonani, że będzie on jedną z jaskółek, która przyniesie światu prawdziwą wiosnę wolności.

Koncert był wspaniałą okazją do prezentacji muzycznych talentów naszej szkoły. Wykonawcy pokazali swe umiejętności, a dobór repertuaru dowiódł ich wielkiej wrażliwości i empatii.

W niezwykły klimat koncertu wprowadził nas utwór „Świecie nasz” wykonany przez imponujący chór, w skład którego wchodzili też nasi nowi uczniowie z Ukrainy. Nie zabrakło również takich piosenek jak: „Podaj rękę Ukrainie”, „Dni, których nie znamy”, „Tears in heaven” , „Bella ciao”, czy chwytającego za serca „Mamo tyś płakała”.

Zwieńczeniem części oficjalnej  było wspólne wykonanie piosenki „We are the world” zawierającej główne przesłanie koncertu.

Dzisiejszy dzień dowiódł, że muzyka jest międzynarodowym językiem jedności i wspaniałych, pełnych emocji przeżyć. Dopełnieniem dnia wiosny były też sportowe rozgrywki.