Uczniowie naszej szkoły finalistami ogólnopolskiego konkursu informatycznego
Opublikowane przez Administrator w dniu 2023 02 13

Uczniowie naszej szkoły – Filip Śliwa z kl. 4n oraz Daniel Pawelec z kl. 3n pod opieką mgr inż. Mileny Bilewskiej, zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”, organizowanego przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS oraz KAMAMI.

Spośród licznie zgłoszonych projektów wyłonione zostało ścisłe grono finalistów, wśród których znależli się nasi uczniowie. Uczniowie zaprogramowali aplikację automatyzującą administrację serwerami gier komputerowych.

Aplikacja mobilna pozwala administratorom na wykonywanie różnych czynności związanych z zarządzaniem serwerem, w tym między innymi: wyrzucanie i tzw. “banowanie” (blokowanie) graczy, zarządzanie “zbanowanymi” graczami, a także zarządzanie tzw. “whitelist” (listą graczy mających dostęp do serwera). W ten sposób administratorzy mogą szybko reagować na sytuacje na serwerze, aby zapewnić graczom „lepszą rozgrywkę”. Ponadto aplikacja pozwala monitorować stan serwera np.: liczba graczy online, wykorzystanie zasobów serwera, czy też dziennik zdarzeń. Informacje te pozwalają administratorom lepiej zrozumieć, co dzieje się na serwerze, a także wprowadzać zmiany, aby działał efektywniej.

Finał konkursu informatycznego odbędzie się 5 kwietnia 2023r. w Gliwicach oraz Żorach. Finaliści zaprezentują swoje projeky, a następnie spośród ich grona wyłonieni zostaną laureaci, którzy otrzymają cenne nagrody.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, Prezydenta Miasta Żory, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Fundacji TEANO.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale!!!