Nasi uczniowie laureatami wojewódzkiej gry strategicznej „Kandydat”
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2023 09 21

Po raz drugi świętokrzyska policja zorganizowała dla uczniów klas maturalnych strategiczną grę terenową pod nazwą Kandydat. Propozycja ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży; udział w grze wzięło 38 zespołów z całego województwa świętokrzyskiego Byli to głównie uczniowie klas mundurowych (policyjnych, wojskowych). Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny: V m, V n, V t, V p.

Uczestnicy w czasie gry wykonywali różnorodne zadania techniczne, terenowe i sprawnościowe, które powiązane są z pracą policji. Musieli wykazać się wiedzą, sprawnością oraz umiejętnościami  zespołowymi.

Po trwającej kilka godzin rywalizacji podliczono punkty i ogłoszono zwycięzców. Ku naszej wielkiej radości wśród laureatów znalazły się dwie drużyny z naszej szkoły. Uczniowie z klasy V m i V p zajęli drugie miejsce. Nieznacznie lepsi od naszych kolegów okazali się uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Kielcach.

Klasę V m reprezentowali: Łukasz Gabiga, Maciej Marszałek, Mateusz Pajor, Paweł Wieczorek, Krzysztof Żmuda.

Klasę V p reprezentowali: Antoni Chwalik, Bartosz Kumor, Mateusz Podkowa, Dominik Baran, Marcin Drechnowicz.

Na laureatów czeka nagroda – „Dzień z życia policjanta”. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w szkoleniu z techniki jazdy, wezmą udział w procesie wizualizacji śladów daktyloskopijnych w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Kielcach. Czekają na nich także zajęcia na strzelnicy oraz mini zawody strzeleckie.

Gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy wszystkim naszym uczniom za godne reprezentowania ZSTI.