Udział uczniów ZSTI w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2023 10 09

Dzieje Polski pełne są ważnych wydarzeń i postaci, które kształtowały naszą historię. Dlatego niezwykle istotne jest, abyśmy nie tylko pamiętali o naszych korzeniach, ale także doskonalili naszą znajomość języka polskiego. Właśnie dlatego nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym.

Dyktando Niepodległościowe to inicjatywa, która połączyła uczniów z całej Polski. Nasza szkoła dołączyła do tego projektu, aby wspólnie oddać hołd bohaterom i wydarzeniom, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Dyktando skupia się na ważnych momentach historycznych, wyrafinowanym języku polskim oraz ortografii. W tym roku poświęcone było „Nie-Polakom, którzy pokochali Polskę”.

Udział naszej szkoły w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym był nie tylko okazją do poprawienia ortografii, ale także do pogłębienia naszej więzi z historią i językiem polskim. Dumni jesteśmy, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu i przekazać naszą wdzięczność naszym przodkom, którzy walczyli o naszą niepodległość.

Miło nam poinformować, iż prace 5 naszych uczniów – Mai Pietruchy, Agaty Goduli, Franciszka Gawlika, Adama Koładzińskiego i Kacpra Lenartowicza – zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Z niecierpliwością czekamy na sukcesy naszych uczniów w kolejnych etapach.