Spektakularne widowisko patriotyczne. Młodzież ZST-I Świętuje Niepodległość!
Opublikowane przez Milena Bilewska w dniu 2023 11 11

10 listopada odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu dla całej szkolnej społeczności oraz zaproszonych gości.

Młodzież naszej szkoły przygotowała niezapomniane widowisko patriotyczne, które poruszyło serca wszystkich obecnych. Młodzi artyści złożyli hołd tym, którzy przyczynili się do odrodzenia państwa polskiego, przypomnieli nam jak zawiłe były losy naszej ojczyzny oraz jak wiele zawdzięczamy tym, którzy byli wystarczająco odważni, zdeterminowani i nieugięci w walce o wolność naszego kraju. Inscenizacja  wzbudziła w nas poczucie dumy z naszej  historii i jednocześnie skłoniła do refleksji, że wolność to dar, ale również odpowiedzialność.

Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania naszych uczniów.  Ich praca, pasja oraz talent widoczne były w każdej scenie. A entuzjazm z jakim występowali dowiódł, że współczesna młodzież potrafi mówić  o ważnych sprawach budujących narodową tożsamość.

Dopełnieniem tego spotkania było wspólne śpiewanie pieśni legionowych.

Warto podkreślić, że ten występ był podsumowaniem szeregu patriotycznych działań jakie podejmowaliśmy w ostatnim czasie, w które wpisuje się udział w akcji „Szkoła do hymnu”, czy przygotowanie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pięknych kotylionów, które przypinali wszystkim obecnym, a także wystawa patriotyczna poświęcona odzyskaniu niepodległości.

Wszystkim zaangażowanym w stworzenie tej pięknej, patriotycznej atmosfery serdecznie dziękujemy.