Niezwykły talent muzyczny w ZSTI
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2023 11 22

O tym, że uczniowie ZSTI mają i wspaniale rozwijają swoje pasje pisaliśmy już wielokrotnie.

Dziś z dumą chcielibyśmy przedstawić wszystkim sylwetkę Mateusza Żelawskiego – niezwykle utalentowanego młodego artysty, który fascynuje swoimi muzycznymi talentami.

Mateusz to prawdziwy maestro. Zajmuje się komponowaniem muzyki, pisaniem tekstów piosenek i tworzeniem teledysków. To też multiinstrumentalista. Doskonale gra na gitarze, perkusji, pianinie i innych instrumentach. Jego wszechstronność zaskakuje i inspiruje. Warto wspomnieć, że uczy się grać od perkusisty grupy Enej  – Kornela  Kondraka! To z całą pewnością okazja, by doskonalić swoje umiejętności u jednego z najlepszych, co jest niewątpliwie wielkim wyróżnieniem.

Należy podkreślić, że Mateusz to przede wszystkim niezwykle skromny młody człowiek o wysokiej kulturze osobistej.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w dzieciństwie. I chyba nie mogło być inaczej. Jego tata gra na perkusji, natomiast mama na pianinie.  On sam muzyczną edukację rozpoczął w wieku 8 lat. Wtedy zaczął uczyć się gry na pianinie, potem przyszedł czas na gitarę i  inne instrumenty. Rodzice cały czas wspierają jego pasje i są dumni z syna.

Mateusz to doskonały przykład dla wszystkich pasjonatów muzyki. Jego zaangażowanie, determinacja i nieustanny rozwój sprawiają, że talent, który posiada rozwija się w imponujący sposób. To też dowód na to, że marzenia można zrealizować jeśli się tego naprawdę pragnie i ciężko pracuje.

Jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole tak wyjątkowego artystę! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i nie możemy się doczekać kolejnych wspaniałych utworów.