Matura 2021
Opublikowane przez Ewa Cieplińska w dniu 2021 05 05

Dnia 4 maja 2021 r., dokładnie o godz. 9:00 egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym tegoroczni maturzyści rozpoczęli w naszej szkole egzaminy maturalne.

To drugi rok z rzędu, w którym ze względu na pandemię egzamin maturalny odbywa się praktycznie wyłącznie w formie pisemnej. Do egzaminów w części ustnej przystępują tylko absolwenci, którym wynik takiego egzaminu jest potrzebny do rekrutacji na uczelnie zagraniczne.

Egzamin maturalny w naszej szkole zdaje 79 maturzystów. Pomimo, że maturzyści nie muszą w tym roku zdawać obowiązkowo przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, to jednak w naszej szkole takich egzaminów odbędzie się w sumie aż 92. Egzaminy maturalne potrwają do 19 maja.

Podczas egzaminów zarówno uczniów, jak i nauczycieli obowiązują szczególne wytyczne sanitarne, opracowane przez MEiN, CKE i GIS.

Wszystkim maturzystom życzymy POWODZENIA!