V Buski Festiwalowy Bieg dla Zdrowia
Opublikowane przez Administrator w dniu 2022 06 01

Dnia 1 czerwca 2022 r. o godzinie 11:30 rozpoczął się po raz piąty Buski Festiwalowy Bieg dla Zdrowia, do którego udziału zaprosiliśmy dzieci i młodzież z buskich placówek edukacyjnych.

Wzięło w nim udział ponad 200 dzieci i młodzieży z:

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Po rozgrzewce i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa ponad dwustu biegaczy stanęło na starcie. Jedni w bardzo szybkim tempie, inni wolniej lub spacerkiem dobrnęli do mety biegu zlokalizowanej w pobliżu muszli koncertowej w buskim parku.  W naszym biegu nie liczył się wynik, ani miejsce na mecie, najważniejszy był sam udział i radość ze wspólnego, aktywnego spędzenia czasu.

Osoby przekraczające linię mety otrzymały wodę mineralną Buskowianka-Zdrój ufundowaną przez Uzdrowisko Busko-Zdrój  S.A , owoce oraz dietetyczne batoniki bez dodatku cukru.

Dla dzieci przygotowaliśmy zagadki  dotyczące  zdrowego odżywiania,  dla uczniów trudniejsze pytania związane z historią i działalnością PCK oraz promocją zdrowia.  W pobliżu muszli koncertowej zlokalizowane były stanowiska  edukacyjne, na których eksperci w atrakcyjny sposób opowiadali o zasadach dbałości o zdrowie i zachowaniu bezpieczeństwa.  Wolontariusze z naszej szkoły zaprezentowali założenia kampanii „Komórkomania” – prowadzącej do popularyzacji tworzenia światowej bazy potencjalnych dawców komórek krwiotwórczych niezbędnych do walki z poważnymi chorobami nowotworowymi.

Mamy nadzieję, że Wszyscy dobrze się bawiliśmy i towarzyszyła Nam myśl, że warto dbać o zdrowie.   

Naszymi Partnerami w organizacji biegu byli:

Bardzo dziękujemy osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji wydarzenia i już dzisiaj zapraszamy na kolejny VI Festiwalowy Bieg dla Zdrowia.