Uczniowie naszej szkoły laureatami ogólnopolskiego konkursu
Opublikowane przez Milena Bilewska w dniu 2023 04 06

Milo nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela mgr inż. Mileny Bilewskiej w osobach: Filip Śliwa z klasy 4n oraz Daniel Pawelec z klasy 3n zostali laureatami i otrzymali wyróżnienie I stopnia w ogólnopolskim konkursie „Elektronika – by żyło się łatwiej”, organizowanym przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami Siemens Polska oraz KAMAMI.

Konkurs odbył się po raz szósty, a zgłosili się do niego uczniowie z całej Polski. Spośród licznego grona nadesłanych projektów, jury do finału zakwalifikowało tylko dziesięć, wśród których znaleźli się nasi uczniowie. Uczniowie zaprogramowali aplikację automatyzującą administrację serwerami gier komputerowych.

Zgłaszane do konkursu projekty są innowacyjne i na bardzo wysokim poziomie – jak podkreślał prof. Dariusz Kania dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

Finał odbył się 5 kwietnia 2023 roku na Wydziale AEiI w Gliwicach, gdzie finaliści przedstawili swoje prace. Jury w składzie pracownicy Politechniki Śląskiej oraz przedstawicie partnerów wyłonili zwycięzców.

Gala Finałowa, podczas której przedstawiono werdykt jury, odbyła się Starym Kinie w Żorach.

Nasi uczniowie Filip Śliwa z klasy 4n oraz Daniel Pawelec z klasy 3n zostali laureatami i otrzymali wyróżnienie I stopnia. Otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez współorganizatorów konkursu, czyli firmy Simens i KAMAMI. Ponadto laureaci konkursu dostaną dodatkowe punkty przy rekrutacji na Politechnikę Śląską.

Galę uświetnił koncert w wykonaniu niezwykle uzdolnionej młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!