Świąteczna magia w ZST-I
Opublikowane przez Administrator w dniu 2023 12 22

Przepiękne przedstawienie bożonarodzeniowe, koncert kolęd, spotkania wigilijne – oto jak spędziliśmy przedświąteczny dzień.

Świąteczna atmosfera w naszej szkole w tym roku nabrała niepowtarzalnego wymiaru i dowiodła, że naprawdę jesteśmy wspaniałą szkolną rodziną.

Wszystko rozpoczęło się od niezwykłego przedstawienia bożonarodzeniowego. Nasi uczniowie kolejny raz dowiedli nie tylko swoich talentów, ale też wielkiej kreatywności, zaangażowania, a przede wszystkim życiowej mądrości. Przygotowana przez nich inscenizacja to nowoczesna interpretacja wartości związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Był to czas na zadumę i refleksję nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne. I wspaniałym wprowadzeniem do wspólnego kolędowania, które rozpoczęły nasze koleżanki z Ukrainy przepięknym wykonaniem kolędy Szczedryk. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych polskich kolęd, w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego oraz samego Pana Dyrektora.

Kolejnym wyjątkowym momentem były wigilie klasowe. Były to niezapomniane spotkania. Wspólne spożywanie wigilijnych potraw, śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem dodatkowo wzmocniły więzi między nauczycielami i uczniami.

Nie zabrakło też kolędników, którymi byli członkowie zespołu naszego szkolnego kolegi Mateusza Żelawskiego. Dzięki nim cała szkoła wypełniła się dźwiękami kolęd, tworząc niezapomniany muzyczny klimat.

Magia tego dnia udzieliła się wszystkim. Święta bowiem to czas, który łączy i daje niepowtarzalną możliwość tworzenia pięknych chwil razem.

Po takim dniu na Nowy Rok czekamy z wielką radości i nadzieją.