ZST-I – szkoła z pasją!!!
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2024 03 21

Ten dzień przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Wiedzieliśmy, że w naszej szkole są osoby posiadające różnorodne pasje, ale to co wydarzyło się 20 marca 2024 roku zapewne przejdzie do historii szkoły.

Zamiast lekcji odbył się niezwykły koncert, poprzedzony rozstrzygnięciem konkursu „Moja pasja”.

Poznaliśmy też wyniki I Szkolnego Turnieju w Układaniu Kostki Rubika.
Jego zwieńczeniem był pokaz w układaniu kostki zaprezentowany przez Pawła Kolarza.

Drugą część „Dnia Talentów” rozpoczął Mateusz Żelawski- nasz multiinstrumentalista, który sam komponuje muzykę i pisze teksty piosenek. Mieliśmy okazję obejrzeć jego profesjonalny teledysk, a także posłuchać na żywo popisów na perkusji. Jego wykonanie sprawiło, że sam Pan Dyrektor chwycił za gitarę, a wraz z nim na scenę ruszyli inni szkolni muzycy. To był wspaniały wstęp do indywidualnych popisów.

W profesjonalnym wykonaniu utworu „Odkryjemy miłość nieznaną” zaprezentowała się, doskonale obeznana z naszą szkolną sceną, Olga Nalepa. Wszystkich zaskoczył i zachwycił też występ Kingi Kluźniak, która wykonała utwór  „Złamane serce jest OK”.  Znakomicie zaprezentowały się również nasze pierwszoklasistki Laura Gulas  -w brawurowym wykonaniu piosenki grupy Myslovitz pod tytułem „Z twarzą Marilyn Monroe” oraz wspaniały duet – Nikola Rasińska i Natalia Zgrzebnicka w piosence „Nie ma nas”.  Niezapomniany duet stworzyli też Martyna Kolarz i Maciej Dudek – on gra na gitarze i śpiewa, ona – gra na wszystkim, no może poza skrzypcami. Ich wykonanie sprawiło, że występ kończyli już w kwartecie wraz z Arkadiuszem Kutą i Pawłem Wieczorkiem. Ten ostatni pozostał na scenie nieco dłużej, ponieważ postanowił śpiewająco zaliczyć „Lalkę” i sprawdzian z pozytywizmu, wykonując utwór „Lalka, czyli polski pozytywizm”.

W tym roku muzyczna scena ZSTI była niezwykle  różnorodna. Poza pokazami wokalnymi, mieliśmy okazję podziwiać akordeonowe trio – Konrada Lisa, Mateusza Podkowę i Bartka Ostręgę. Niezwykłe wrażenie zrobił też Patryk Ździebko, wykonując swój autorski rapowy utwór „Do Boga”.  Debiut mieli też chłopcy z zespołu Kondensator – Eryk Wardeński, Jasiek Gwiaździński, Jasiek Kolankowski i Piotr Pachlewski, którzy grają trash metal.

Dzień talentów w ZSTI to nie tylko muzyka. Mieliśmy okazję podziwiać pokaz kung-fu w wykonaniu Agaty Goduli i Wita Kłuskiewicza oraz naszego mistrza boksu Wiktora Skibę. Wiktor zaprezentował się wraz ze swoim trenerem Zdzisławem Patalitą.

Pięknym podsumowaniem wszystkich występów było wspólne wykonanie utworu „Przeżyj to sam” pod muzycznym przewodnictwem Pana Dyrektora.

Dzień Talentów w ZSTI to niezapomniane widowisko, które ukazało jak niezwykli uczniowie tworzą naszą społeczność.

Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom za zaangażowanie i niezapomniane chwile, których nam dostarczyliście!