Dziś jest: piątek 25 maja 2018 r. Jest to 145 dzień roku. Wschód: 04:24 Zachód: 20:41, Dzień liczy: 16 godz. i 17 min.

Wchodzisz z IP:
54.166.172.180
Licznik odwiedzin:
Osób online:1
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

fb
 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że przetarg sprzedaży mienia ruchomego został rozstrzygnięty w dniu 07.11.2016 r., wyniki rozstrzygnięcia zostana przesłane osobom zainteresowanym.

 • Wykaz podręczników
  Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów.

 • Informacje o projekcie "Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region"

 • INFORMACJE O PROJEKCIE "DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI..." na Naszej stronie
  Wszystkie informacje o aktualnym Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy"

 • SEKCJA TENISA ZIEMNEGO
  działająca przy Szkolnym Klubie Sportów Przestrzennych "TRAWERS"zaprasza do korzystania ze szkolnego kortu i udziału w zajęciach sekcji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. p. Krzysztofem Dulnikiem.

 • Jesteśmy na facebooku
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku • Archiwum • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 4.11.2016 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 3.11.2016 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]


 • Zakończenie pierwszej serii zajęć akademii L@MA
  2018-05-21 23:32
  Czytano: 432 razy.
  W dniu 19 maja zakończyliśmy pierwszą serię zajęć Lokalnej Akademii Młodych Adminów L@MA. W Akademii uczestniczyło 35 osób, wśród których była jedna dziewczyna.
  W ostatnim dniu odbyły się zajęcia warsztatowe, troszeczkę krótsze ale myślę, że równie ciekawe. Następnie p. R. Kurek zaprezentował możliwości polskiego interaktywnego robota edukacyjnego – Photona, przeznaczonego do nauki programowania z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.

  Konkurs lingwistyczny „Word za Wort"
  2018-05-17 14:06
  Czytano: 1329 razy.
  Dnia 26 kwietnia 2018 roku w ZST-I odbył się szkolny konkurs lingwistyczny „Word za Wort”. Zgłosiło się aż 30 uczestników. Uczniowie pracując w grupach 2 osobowych udowodnili, że fachowe słownictwo z przedmiotów zawodowych nie stanowi dla nich tajemnic. Oczywiście musieli wykazać się wiedzą w językach obcych: angielskim i niemieckim.
  Celem konkursu było poszerzenie i wzbogacenie zasobów słownictwa oraz rozwijanie zainteresowania nauką języków obcych. Uczniowie zaskoczyli organizatorów tak obszerną i szczegółową wiedzą, a wyniki jakie osiągnęli pokazały, że podjęty trud i praca przyniosły wspaniałe rezultaty.

  Akademia L@MA - zapraszamy gimnazjalistów
  2018-05-09 16:31
  Czytano: 6548 razy.
  Lokalna Akademia Młodych Adminów (L@MA), utworzona przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, to projekt kierowany do młodzieży gimnazjalnej interesującej się szeroko rozumianą informatyką.
  Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do udziału w bezpłatnych warsztatach: montaż komputerów, lokalne sieci komputerowe oraz aplikacje internetowe.
  Kolejne warsztaty: sobota 19.05.2018r. godz.10:00

  Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
  2018-04-27 12:37
  Czytano: 1541 razy.
  W dniu 27 kwietnia 2018 r. pożegnaliśmy w naszej szkole uczniów 3 klasy Liceum i 4 klas Technikum. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 w promieniach słońca na boisku szkolnym. Obecni na niej byli zaproszeni goście: p. Stanisław Klimczak – Wice Starosta Buski i p. Ewa Satora z Rady Rodziców. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego głos zabrał p. Sylwester Pałka Dyrektor Szkoły. Pogratulował wszystkim maturzystom odniesionych sukcesów podczas edukacji w szkole oraz życzył powodzenia na egzaminach maturalnych.

  Rekrutacja uczniów do projektu Dobry start
  2018-04-16 20:43
  Czytano: 3775 razy.
  Informujemy, że aktualnie trwa rekrutacja uczniów do projektu Dobry start, realizowanego przez Certes Sp. z o.o., współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5. Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.1. Podniesienie jakości i kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

  Wycieczka w Bieszczady
  2018-04-16 14:37
  Czytano: 3880 razy.
  W dniu 13 kwietnia uczniowie klas 1, 2 i 3d z kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej byli na programowej wycieczce na zaporze i w elektrowni nad Soliną.
  Zwiedzanie kompleksu zaczęło się od krótkiego filmu, który wyjaśnił mechanikę zapory
  i procesy, które w niej zachodzą. Po filmie do grupy dołączył przewodnik, który zabrał wszystkich do wnętrza kompleksu, gdzie panuje stała temperatura 7-8 ºC oraz 100% wilgotność. Do pokonania mieliśmy około 100 stopni schodów.
  Pierwszym przystankiem były stare turbiny, które przeszły na „techniczną emeryturę”. Niebieskie „wirniki” posiadają tabliczki znamionowe z opisami mocy, czasem pracy oraz rozkładem ile pracowały w trybie „turbinowym” lub „pompowym”, przewodnik opowiedział również historie dwóch śmigłowców MI-2.

  Forum Zdrowia w Busku-Zdroju
  2018-04-12 12:38
  10 kwietnia 2018 roku Forum Zdrowia w Busku-Zdroju

  Wspólnie z 21 partnerami przygotowaliśmy kolejną konferencję z okazji Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku hasło przewodnie: ZDROWIE DLA WSZYSTKICH.
  W ramach konferencji przygotowano prelekcje na temat:
  - Uzależnienia, czy profilaktyka problemowa?
  - Złote minuty, które mogą decydować o życiu - udzielanie pomocy przedmedycznej
  - Fakty i mity o biernym paleniu
  - Wirusowe zapalenie wątroby typu A

  Zapraszam na stronę www.powiat.busko.pl, gdzie znajduje się foto-relacja z Forum Zdrowia.

  I. Sobieraj


  Dzień Otwarty Szkoły i Targi Edukacyjne
  2018-04-06 12:48
  Czytano: 4825 razy.
  6 kwietnia 2018 r. na sali gimnastycznej przy I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne w których brała udział i prezentowała się także nasza szkoła.
  Targi rozpoczął Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz, który powitał zaproszonych gości, prezentujące się jednostki oraz licznie przybyłych gimnazjalistów wraz z opiekunami.

  Czytam i rozumiem!
  2018-03-28 15:23
  Czytano: 5265 razy.
  Z całą pewnością tak może powiedzieć o sobie zwycięzca konkursu czytania ze zrozumieniem - Piotr Wójcik, uczeń klasy 4e. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka polskiego. Przeznaczony był on dla wszystkich uczniów klas maturalnych. Jego celem było sprawdzenie umiejętności odbioru tekstu oraz zawartych w nim informacji. Uczniowie w oparciu o teksty publicystyczne i popularnonaukowe rozwiązywali zróżnicowane zadania. Musieli też zredagować streszczenie logiczne. W sumie mogli uzyskać 20 punktów.

  Wielkanocne klimaty w Internacie
  2018-03-24 9:23
  Czytano: 5707 razy.
  Po raz kolejny w naszym Internacie organizowano zajęcia plastyczne, podczas których odkrywaliśmy drzemiące w nas umiejętności artystyczne. Przez dwa tygodnie od 12 marca mieszkańcy internatu mieli możliwość samodzielnie wykonać różnorodne ozdoby świąteczne.

  21 marca - Dzień Talentów w ZST-I
  2018-03-22 15:31
  W Pierwszym Dniu Wiosny w Naszej szkole odbył się "Dzień Talentów". Każda z klas wytypowała swojego reprezentanta, który musiał odpowiedzieć na pytania z różnych dziedzin. Wszyscy uczestnicy mieli do dyspozycji trzy koła ratunkowe, ale mogli użyć tylko jednego z pośród tych trzech, mianowicie: skorzystania z internetu, pytania do klasy, bądź pytania do nauczyciela. To wydarzenia miało na celu wspólna zabawę oraz dowiedzeniu się paru ciekawostek. Po konkursie wiedzy, uczniowie udali się na film do BSCK pt. "Cudowne Dziecko"

  Kochanowski na czasie dzięki „Zmianie czasu”
  2018-03-18  19:49
  Czytano: 5829 razy.
  Niecodzienny charakter miała lekcja języka polskiego, która odbyła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Dzięki krakowskim aktorom oraz znakomitemu zespołowi „Zmiana czasu” uczniowie klas I i II ZSTI mogli „spotkać się” z twórczością Jana Kochanowskiego. Wydawać by się mogło, że była to sentymentalna podróż do przeszłości. Jednak nic bardziej mylnego. Okazało się bowiem, że to nie my przenieśliśmy się do epoki Jana z Czarnolasu, lecz to poeta przybył do XXI wieku i czuł się tu znakomicie.

   Wyswietlono: 0 do 12 wiadomosci z  829     wiecej >>
  Do góry ...