Dziś jest: czwartek 23 maja 2019 r. Jest to 143 dzień roku. Wschód: 04:27 Zachód: 20:37, Dzień liczy: 16 godz. i 10 min.

Wchodzisz z IP:
34.207.82.217
Licznik odwiedzin:
Osób online:3
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

fb
 • Ochrona Danych Osobowych
  Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Bartosz Świetnicki, adres e-mail: iod@powiat.busko.pl

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (podnosnik nozycowy symbol (typ): STD-8200, model STD-8240TX-W)

  Informujemy, że specyfikacja została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 21.05.2019 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniach 17.05.2019 r. oraz 20.05.2019 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (maszyny do szycia, spawarki, wiertarka)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 12.06.2018 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 11.06.2018 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Wykaz podręczników
  Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów.

 • Informacje o projekcie "Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region"

 • INFORMACJE O PROJEKCIE "DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI..." na Naszej stronie
  Wszystkie informacje o aktualnym Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy"

 • SEKCJA TENISA ZIEMNEGO
  działająca przy Szkolnym Klubie Sportów Przestrzennych "TRAWERS"zaprasza do korzystania ze szkolnego kortu i udziału w zajęciach sekcji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. p. Krzysztofem Dulnikiem.

 • Jesteśmy na facebooku
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku • Archiwum • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że przetarg sprzedaży mienia ruchomego został rozstrzygnięty w dniu 07.11.2016 r., wyniki rozstrzygnięcia zostana przesłane osobom zainteresowanym.
 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 4.11.2016 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 3.11.2016 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]


 • Duże zapotrzebowanie na naszych absolwentów na rynku pracy.
  2019-02-11 12:12
  Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to kierunek kształcenia zawodowego uruchomiony w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju cztery lata temu i właśnie za pół roku dobiega końca kształcenie pierwszego rocznika młodzieży, która wybrała ten kierunek. Przy projektowaniu kształcenia w tym zawodzie braliśmy pod uwagę możliwości zatrudnienia na lokalnym, ale i ogólnopolskim rynku pracy. Dyrektywy Unii Europejskiej nie pozostawiały wątpliwości co do rozwoju odnawialnych źródeł energii. Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla stało się celem priorytetowym nie tylko w krajach Unii Europejskiej ale i na świecie.
  Instalacje OZE zyskały wsparcie finansowe z różnych funduszy i projektów Unijnych. Między innymi w powiecie buskim i częściowo w powiecie pińczowskim zamontowano, przy wsparciu funduszy unijnych, prawie 6 tys. instalacji solarnych do podgrzewania ciepłej wody, powstały też instalacje fotowoltaiczne chociażby w buskim szpitalu czy w jednej ze szkół. W tym czasie w naszej szkole uzupełnialiśmy wyposażenie na pracowniach warsztatów szkolnych w których uczniowie poznawali tajniki wiedzy i umiejętności w zakresie „montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” oraz „eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”. W ramach tych dwóch kwalifikacji bardzo dobrze zdali egzaminy teoretyczne i praktyczne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i są gotowi do podjęcia pracy.

  I tu stała się rzecz niesamowita – wszyscy nasi absolwenci (w tej chwili nadal uczniowie) otrzymali propozycję pracy w tym wyuczonym zawodzie. Firma ECO-TEAM z Częstochowy, która między innymi montowała instalacje solarne w naszym powiecie oraz modelowe instalacje OZE przed naszą szkołą, złożyła wszystkim absolwentom propozycje zatrudnienia już w tym roku w Wisłoku (woj. podkarpackie), a w przyszłym roku w Busku-Zdroju. Będą mogli być zatrudnieni do serwisowania instalacji solarnych, które w przyszłym roku będą wymagały, zgodnie z technologią eksploatacji, między innymi wymiany płynów eksploatacyjnych. Jest to oczywisty sukces naszego szkolnego kształcenia zawodowego, którego głównym celem jest przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Oczywiście, jak wielu uczniów naszej szkoły, będą również mogli kontynuować dalsze kształcenie zawodowe w uczelniach wyższych.
  W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować kształcenie w tym zawodzie tak dla absolwentów gimnazjum jak i ośmioletniej szkoły podstawowej. Należy podkreślić, że obecnie w ramach projektu modernizacji warsztatów szkolnych wszystkie pracownie specjalistyczne OZE zostały wzorcowo wyposażone w urządzenia do montażu w różnych technologiach oraz instalacje wszystkich systemów odnawialnych źródeł energii. Zapraszamy absolwentów do podjęcia kształcenia – technik urządzeń systemów energetyki odnawialnej, podobnie jak inne nasze kierunki kształcenia zawodowego, to przyszłość na rynku pracy.

  S. Pałka


  Fotorelacja:
  Galeria zdjęć
  ...powrót
  Do góry ...