ERASMUS+
Opublikowane przez Agnieszka Boduszek w dniu 2022 05 02

16 uczniów klasy 3e kształcących się na kierunku technik informatyk właśnie wróciło ze słonecznej, śródziemnomorskiej Malagi, gdzie w terminie 18 – 29 kwietnia odbyli praktyki zawodowe w firmie Cesur. Pobyt uczniów w Hiszpanii został zrealizowany i sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach realizowanego przez szkołę projektu pod nazwą „Zagraniczne praktyki – drogą do kariery 2” , program Erasmus+.

W ramach praktyk nasi informatycy kształcili swoje umiejętności w zakresie programowania aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android. Uczniowie pracowali głównie w środowisku Unity, którego możliwości zgłębiali krok po kroku. W pierwszym tygodniu praktykanci poznawali tajniki kodowania i pracowali wspólnie nad pierwszymi grami pod czujnym okiem swojego tutora Fransisco. Drugi tydzień to czas pracy indywidualnej i realizacji własnych projektów. Uczniowie stworzyli swoje pierwsze, własne gry komputerowe na urządzenia mobilne.

Udział w programie Erasmus+ umożliwia również rozwój umiejętności językowych. Uczestnicy projektu „Zagraniczne praktyki – drogą do kariery 2” odbyli podczas wyjazdu do Malagi kurs języka hiszpańskiego na poziomie A1. Kurs zakończył się egzaminem pisemny i ustnym, z którego wszyscy uzyskali pozytywny wynik i otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności. W ramach mobilności zrealizowano również ścieżkę kulturową, dzięki której uczniowie poznali historię i kulturę Hiszpanii, posmakowali lokalnej kuchni, zwiedzili Malagę, Kordobę i Mijas.

Choć głównym celem pobytu uczniów w Maladze był rozwój kompetencji zawodowych, językowych i kulturowych i każdy dzień pobytu wypełniony był pracą, to i tak uczniowie mieli okazję odpocząć chwilę na plaży nad Morzem Śródziemnym, czy przy basenie, w który wyposażona była rezydencja zapewniona nam przez naszego partnera euromind.

Uczestnicy tej mobilności wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu, pełni nowych planów i postanowień zawodowych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z każdego dnia wyjazdu na naszym facebooku.

Już za dwa tygodnie kolejna grupa naszych informatyków (klasa 2m i 2n) wyjeżdża na praktyki zawodowe do Sewilli. Życzymy im tak owocnego i przyjemnego pobytu jak nasz.