Warsztaty słowno-muzyczne „POWIEDZ NIE!”
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2022 10 17

W poniedziałek, 17 października uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju uczestniczyli w warsztatach słowno-muzycznych pt. „POWIEDZ NIE!”, z zakresu profilaktyki uzależnień.

Młodzież często boi się zakazów, straszenia, konsekwencji czy nadmiernej kontroli. Jest przekonana, że nie warto mówić prawdy, bo nikt ich nie rozumie, a raczej ukaże niż sensownie pomoże. Warsztaty te miały na celu pokazać młodym ludziom życie od najpiękniejszej strony- „cudowny okres młodości zbyt szybko przemija i nie wolno go zmarnować”.

Przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, kształtowanie panowania nad swoimi emocjami czy rozwiązywanie konfliktów – to tylko część tematów, które poruszyli artyści podczas wczorajszych warsztatów. Jacek Chruściński – polski muzyk, gitarzysta basowy oraz Maciej Kłeczek – gitarzysta i wokalista, rozmawiali także z młodzieżą na temat skutków używania narkotyków, alkoholu czy nadmiernego zaangażowania w rzeczywistość internetową.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Wydarzenie ponadto uświetnił występ muzyczny artystów