Wycieczka do Warszawy
Opublikowane przez Janusz Jurczyk w dniu 2023 10 26

24-25 października uczniowie klas II n i II t  pojechali na wycieczkę szkolną do Warszawy. Mieli okazję zwiedzić wiele atrakcji turystycznych i poszerzyć swoją wiedzę z historii oraz nauk przyrodniczych.

Wychowankowie odbyli przyjemny spacer po Starym Mieście, a słuchając przewodnika zwiedzili także Zamek Królewski. Jednym z punktów wycieczki było muzeum neonów. Stała kolekcja składa się z około stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, które nierzadko zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów i grafików. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się neonom z bliska, poznania zasady ich działania, a także docenienia kunsztu twórców i rzemieślników tej często zapominanej formy sztuki.

Drugiego dnia zawitali do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie przedstawiona jest historia Żydów na przestrzeni wieków i opowieść o ich tradycjach, kulturze, zwyczajach, ale też tragicznej zagładzie. Na różne pytania z zakresu niezwykłej fizyki, ciekawej chemii oraz fascynującej biologii uczniowie mogli znaleźć odpowiedź podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik, w którym znajduje się około 450 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Zwiedzając obiekt mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Warto wspomnieć, że klasa II t otrzymała dofinansowanie do wycieczki w kwocie 1000 zł za najlepszą frekwencję za rok szkolny 2022/2023.

Wszyscy byli pełni pozytywnych wrażeń i zmęczeni, jednak zadowolenie z wycieczki wzięło górę i uczniowie wraz z opiekunami przebyli trasę powrotną ze śpiewem na ustach. A w głowach już pomysły na kolejne wypady…